Aktualności

Zajęcia terenowe w ramach projektu "Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców"

24 września uczniowie kl. 5-8 biorący udział w projekcie „Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców” wzięli udział w zajęciach terenowych w pobliżu naszej szkoły.

Zaczęliśmy od obserwacji organizmów żyjących na pobliskiej łące. Po chwili odpoczynku ruszyliśmy do pobliskiego zagajnika, gdzie za pomocą klucza do oznaczania gatunków drzew rozpoznawaliśmy rosnące tutaj drzewa. To w czasie praktycznych zajęć uczniowie nabywają umiejętności współpracy, rozwiązywania problemów, logicznego myślenia oraz korzystania z informacji. Ponadto uczą się wykorzystywać wiedzę w praktyce.

Na zakończenie uczniowie przeprowadzili obserwacje mikroskopowe.

Poniżej przedstawiamy fotorelacje z zajęć.

Zapraszamy do oglądania!