Rodzinnie u Wyspiańskiego w Krakowie

W sobotę 19 stycznia Klub Kulturka wybrał się na wystawę „Wyspiański” do Muzeum Narodowego w Krakowie. W zajęciach wzięli udział uczniowie oraz ich rodziny.

Pani Joanna Świtała, pracownik muzeum, opowiadała nam o sztuce Stanisława Wyspiańskiego, o stosowanych przez niego technikach malarskich oraz o ulubionych kwiatach.

Uczniowie mieli za zadanie rozpoznawać poszczególne rośliny przedstawione w dziełach artysty, uczyli się ich nazw oraz symboliki.

Po zwiedzeniu wystawy mieli również okazję sami stać się artystami i stworzyć własny projekt polichromii. Przy okazji mogli również przymierzyć stroje znajdujące się w pracowni plastycznej.

Po tej sporej dawce wiedzy i doświadczeniu sztuki Wyspiańskiego, udaliśmy się jeszcze do kościoła ojców franciszkanów, gdzie obejrzeliśmy witraże i polichromię zaprojektowane przez artystę.