Aktualności

Warsztaty matematyczne "głuchy telefon"

W ramach współpracy Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego z naszą szkołą w dniu 29 listopada odbyły się warsztaty matematyczne dla chętnych uczniów klasy 6a i 6b.

Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość zabawy w matematyczny głuchy telefon. Gra polega na tym, że jeden z uczniów otrzymuje kartę pracy z rysunkiem figur geometrycznych, a następnie musi opisać co przedstawia rysunek, tak aby kolejna osoba mogła go narysować na podstawie opisu.  Karta pracy wędruje przez kolejne osoby, aż do zakończenia zabawy. Na zakończenie gry każda karta pracy została omówiona, a  rysunki uczniów porównane z podanym wzorem.

Gra ta uczy  komunikacji, precyzyjnego opisu i czytania ze zrozumieniem. Umiejętności te są bardzo przydatne w procesie nauki matematyki.

Zajęcia prowadziła pani dr Bożena Maj-Tatsis - pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego.