Archiwum SP 1-3 2018/2019

Uniwersytet młodych odkrywców

Podczas naszego kolejnego spotkania, które odbyło się 11. czerwca uczniowie klas 1-3 udali się na wyprawę na pobliską łąkę. Celem wyprawy było poznanie najbliższego otoczenia oraz odnalezienie na nim przydanych dla ludzi roślin, a także poznanie zwierząt jakie możemy spotkać na łące. Uczniowie na wyprawę zabrali ze sobą pojemniki na rośliny, które znajdą, lupy- by przyjrzeć się dokładnie zwierzętom, które spotkają na swojej drodze oraz klucz ze zdjęciami i nazwami różnych roślin, tak, by mogły je łatwo rozpoznać. Po omówieniu zasad bezpiecznego poruszania się wśród traw uczniowie udali się na wyprawę. Po drodze zbierali różne rośliny. Pod koniec zajęć ze znalezionych roślin i kwiatów z pomocą prowadzącego wykonały herbarz opisując dokładnie daną roślinę oraz wypisując jej zastosowanie. Uczniowie byli zachwyceni wyprawą i bardzo dokładnie obserwowali wszystko co spotkali na swojej drodze.