Archiwum SP 1-3 2018/2019

Prelekcja - "Bezpieczne wakacje"

11 czerwca 2019r. uczniowie klas drugich i trzecich  uczestniczyli w prelekcji pod hasłem Bezpieczne wakacje przeprowadzonej przez przedstawicieli komisariatu policji. Spotkanie dotyczyło  bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, kształtowania prawidłowych zachowań oraz postaw wśród naszych uczniów podczas wakacji. Funkcjonariusze Policji przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię. Przestrzeżono również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, organizowania zabaw w niebezpiecznych miejscach oraz o ograniczonym zaufaniu wobec osób obcych. Zaprezentowano również kilka ważnych rad dla wypoczywających nad wodą, na wsi, w górach, w lesie. W praktyczny sposób uczniowie przypomnieli sobie również właściwą postawę w sytuacji, w  której znajduje się człowiek, podczas ataku psa oraz udzielaniu pierwszej pomocy.

Na koniec spotkania Funkcjonariusze Policji wraz z nauczycielami życzyli wszystkim uczniom  bezpiecznych wakacji.