Archiwum SP 1-3 2018/2019

Taneczna Yamaha

10 maja 2019 r. odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie ze Szkołą Muzyczną Yamaha. Tym razem tematem audycji był taniec.

Uczniowie mieli okazję poznać tańce standardowe i latynoamerykańskie w wykonaniu zawodowych tancerzy. Zaprezentowane zostały: tango, walc angielski, walc wiedeński i uważany za jeden z najtrudniejszych – foxtrot. Wiele emocji wzbudziła rumba, cha- cha, jive i samba. Ponadto tancerze opowiadali o swojej pasji, treningach i turniejach. Nasi goście przekazali wiele ciekawych informacji o charakterze poszczególnych tańców, ich rodzajach i pochodzeniu, a także o odpowiednich strojach, obuwiu i fryzurze dla każdego tancerza. Uczniowie mieli okazję podziwiać przepiękne suknie z ręcznie przyszywanymi ozdobami – dżetami oraz buty szyte na miarę dla każdego tancerza.

Podczas zajęć okazało się, że nasi uczniowie są świetnymi tancerzami, z ochotą uczestniczyli w nauce podstawowych kroków walca angielskiego i cza-czy. Byli naprawdę świetni!