Archiwum SP 1-3 2018/2019

Projekt edukacyjno-ekologiczny "Lekcje ciepła"

Projekt edukacyjno-ekologiczny Lekcje ciepła” realizowany jest w całej Polsce przez dostawców ciepła systemowego przy wsparciu władz miejskich oraz Kuratorium Oświaty. Zakres i cele zajęć zostały objęte honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Energii. 

Do w/w projektu przystąpiły w naszej szkole klasy I SP. Podczas lekcji uczniowie poznali odnawialne i nieodnawialne źródła energii, dowiedzieli się jak działa elektrociepłownia oraz w jaki sposób wykorzystać energię, by dbać o środowisko. Ponadto zrozumieli zjawisko powstawania smogu, jakie są jego przyczyny i skutki.
Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, a po obejrzeniu bajki o przygodach Czerwonego Kapturka zrozumieli jak mądrze korzystać z ciepła i dbać o środowisko naturalne.