Archiwum SP 1-3 2018/2019

Projekt - "Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców"

W ramach projektu "Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców" nasi uczniowie z klas trzecich uczestniczyli w kolejnych dwóch spotkaniach, na które z wielką niecierpliwością czekali. Tematem przewodnim warsztatów było poznanie mikro-budowy owadów. Uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się różnym preparatom związanym z owadami pod mikroskopem. Następnie opisywali dokładnie ich budowę- rozróżniając najmniejsze części. Przez lupę każdy uczeń mógł dokładnie obejrzeć świerszcza. Na następnym spotkaniu dzieci zapoznały się z elektrycznością. Poznały zasadę elektryzowania dwóch ciał przez pocieranie oraz doświadczyły, że niektóre rzeczy się odpychały lub przyciągały. Uczniowie poznali takie urządzenie jak Generator Van de Graaffa – generator elektrostatyczny i mieli możliwość sprawdzenia na własnej skórze jak działa. Na końcu zajęć uczniowie mogli zaobserwować jak przepływa prąd w kuli plazmowej.