Aktualności 2019/2020

Eko deko - warsztaty świąteczne w świetlicy szkolnej

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Ich nastrój czuć już w całej naszej szkole. Tworzą je piękne dekoracje na korytarzach i w klasach oraz piosenki świąteczne płynące z głośników. Również w świetlicy szkolnej czuć klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia. W tym właśnie klimacie odbyły się warsztaty rękodzielnicze dla dzieci klas pierwszych i trzecich, pt.: "Eko deko". Przy dźwiękach wykonywanych na gitarze piosenek świątecznych i kolęd, dzieci tworzyły ekologiczne ozdoby bożonarodzeniowe. W ruch poszły szklane słoiczki, sól, ziarenka kawy, suszone plasterki cytryn i pomarańczy, wykałaczki, tektura i kawałki drewna. Z tych prostych "składników", które można znaleźć w każdym domu i które albo można poddać recyklingowi albo po prostu ulegają rozłożeniu bez szkody dla środowiska naturalnego, powstały urocze choinki i lampiony, które każde dziecko mogło zabrać oczywiście do domu. Biorąc udział w warsztatach "Eko deko" dzieci poznały różne techniki plastyczno - techniczne oraz proste acz niestandardowe materiały do tworzenia dekoracji, trenowały kondycję ruchową rąk i palców, rozwijały wyobraźnię i kreatywność oraz miały szansę kształtować własny styl. Warsztaty dostarczyły też dzieciom radości z tworzenia oraz wykonanych dzieł.