Aktualności 2019/2020

Katarzynki i Andrzejki, czyli o tradycjach i zwyczajach ludowych

By tradycji stało się zadość na świetlicy dzieci poznawały przez cały tydzień tradycje i zwyczaje andrzejkowe.  W tych dniach nie mogło zabraknąć zabaw muzyczno - ruchowych,  a także wróżb i przepowiedni. Każdy uczeń chciał się dowiedzieć  "Co go czeka?", "Kim będzie w przyszłości", "Co mu ześle los?". Wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy, gdyż każdy miał świadomość, że to tylko zabawa. Uczniowie przeglądali prasę związaną z tematem tygodnia, a także rozwiązywali krzyżówki i rebusy. Lanie gorącego wosku przez ucho od klucza zainspirowało dzieci do wykonania pracy plastycznej pt. "Zaczarowany klucz". Dzieci z radością uczestniczyły we wszystkich zabawach, które wprawiły je w radosny, trochę "magiczny" nastrój.