Aktualności 2019/2020

Dzień Czarnego Kota

Czarny kotek wlazł na płotek,
Wąsikami ruszył.
Myje łapki i futerko.
Ogonek i uszy…

"O DWÓCH KOTKACH"
H. Bechlerowa

Czerń to kolor magii i tajemnicy. To dlatego czarne koty są postrzegane jako zwierzęta, które przynoszą pecha. Na pewno każdemu z Nas zdarzyło się zwrócić uwagę na czarnego kota przebiegającego drogę. Nawet jeśli nie uważamy, że przyniesie nam to pecha, zawsze pozostaje nutka niepokoju.

Dzień Czarnego Kota ustanowiono w celu zwrócenia uwagi na znaczenie kotów w życiu człowieka, na konieczność opieki nad nimi, jak i walki z uprzedzeniami oraz przesądami.

Chcąc uczcić ten dzień, dzieci z klas 1 c i 1 e pięknie opowiadały o swoich spotkaniach z kotami (nie tylko czarnymi). Wysłuchały opowiadania o kocie Groszku. Stworzyły galerię kocich portretów. A "świetlicowe modelki" zaprezentowały kocią kolekcję.

Dzieci z naszej świetlicy kochają wszystkie koty, bez względu na kolor futerka.