Aktualności 2019/2020

Magiczna moc bajek

Magia i niezwykły świat przedstawiony w bajkach oraz baśniach rozwija wyobraźnię dziecka, a także ma wpływ na postrzeganie świata przez najmłodszych. Bajki najczęściej mają pozytywne zakończenie i zawsze płynie z nich morał, czyli jakieś przesłanie dla odbiorcy. Na zajęciach świetlicowych przez cały tydzień dzieci miały okazję poznawać baśnie i bajki ze szkolnej biblioteczki. Dzieci szukały morałów zawartych w bajkach i bawiły się w zabawę ,"Jestem królem baśni", która zintegrowała cały zespół świetlicowy. Uczniowie lepili z plasteliny bajkowe postacie oraz oglądali wybrane bajki znanych autorów. Były także zagadki, a dla chętnych test sprawdzający wiadomości z baśni, bajek i bajeczek. Celem tygodnia baśni było rozwijanie kreatywnego myślenia i zdolności plastycznych.