Archiwum Gim 2016/2017

Wrocław w pigułce, czyli wycieczka klas 2A i 2B gimnazjum

18 i 19 maja 2017 r. uczniowie klas 2A i 2B gimnazjum wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Wrocławia.

O 5.00 rano wyruszyliśmy spod szkoły i już o 11.00 byliśmy na miejscu. We Wrocławiu przywitała nas piękna pogoda z temperaturą sięgającą 28 stopni Celsjusza. Po wyjściu z autokaru rozpoczęliśmy naszą wędrówkę po Wrocławiu. Zwiedziliśmy Stare Miasto, Stare Jatki z pomnikiem zwierząt rzeźnych, Aulę Leopoldina na Uniwersytecie Wrocławskim i przeszliśmy przez Most Zakochanych, na którym niektórzy zapięli zakupione wcześniej kłódki. Zobaczyliśmy także Ostrów Tumski, a następnie wjechaliśmy windą na 49 piętro Sky Tower, skąd rozciągał się piękny, zapierający dech w piersiach widok. O godzinie 17.30 kolejne przeżycia czekały na nas podczas oglądania Panoramy Racławickiej. Nie był to jednak koniec atrakcji, ponieważ po pysznej obiadokolacji w naszym hostelu udaliśmy się na pokaz fontanny multimedialnej pod Halą Stulecia. Zmęczeni wróciliśmy do hostelu, aby nazajutrz po śniadaniu wyruszyć na dalsze zwiedzanie.

Drugiego dnia naszej wycieczki pogoda znów dopisała, dlatego zobaczyliśmy wszystkie atrakcje wrocławskiego zoo. Największe wrażenie zrobiło na nas Afrykarium. Ostatnim punktem programu była Hala Stulecia ze wszystkimi multimedialnymi atrakcjami. Po obiedzie w restauracji „Przystanek ZOO” udaliśmy się w drogę powrotną do Rzeszowa, żałując, że WSZYSTKO, CO DOBRE, TAK SZYBKO SIĘ KOŃCZY…