Archiwum Gim 2016/2017

"Wrocław oczami Naszych pierwszoklasistów"

8 maja klasy gimnazjalne 1A i 1B o godzinie 6.00 rano wyruszyły do Wrocławia na trzydniową wycieczkę szkolną. Około godziny dwunastej, po dwóch przystankach, staliśmy już przed ogromnym Stadionem Miejskim WKS Śląsk Wrocław. Po około godzinie fascynującego zwiedzania, udaliśmy się do Hali Stulecia oraz położonego w niej Centrum Poznawczego. Następnie przeszliśmy ścieżkami Ogrodu Japońskiego. O godzinie siedemnastej udaliśmy do Hostelu Trio, gdzie po pysznej obiadokolacji rozeszliśmy się do pokoi aby odpocząć przed kolejnym dniem zwiedzania.

O godzinie 8.30 dnia następnego, po zjedzeniu smacznego śniadania udaliśmy się do budynku Sky Tower, gdzie wjechaliśmy windą na 49 piętro i tam mogliśmy podziwiać niesamowitą panoramę miasta Wrocław. Następnie udaliśmy się na dług spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta zwiedzając tym samym: Dzielnicę Wzajemnego Szacunku 4 Wyznań, Synagogę „Pod Białym Bocianem”, Promenadę Staromiejską, Pałac Królów Pruskich, rynek, ratusz, Stare Jatki z pomnikiem zwierząt rzeźnych, Uniwersytet Wrocławski i Aulę Leopoldina, barokowy kościół Najświętszego Imienia Jezus, Most Zakochanych oraz Ostrów Tumski z Katedrą. Na naszej drodze napotykaliśmy również liczne figurki krasnali a Pan Przewodnik opowiadał o ich historii.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia Panoramy Racławickiej, która zrobiła na nas niesłychane wrażenie. Mieliśmy szansę na zapoznanie się z historią poprzez realistyczny obraz odzwierciedlający bitwę pod Racławicami. Wielu z Nas w trakcie półgodzinnego zwiedzania niemal przeniosło się na pole bitwy. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Wrocławskie Zoo wraz z fantastycznym Afrykarium. Niestety około godziny szesnastej wyruszyliśmy w drogę powrotną do Rzeszowa. Kończąc tym samym naszą wycieczkę…szkoda tylko, że tak krótko…