Archiwum Gim 2016/2017

II Szkolny Konkurs Poetycki "Marzeniami świat wyklejam" - rozstrzygnięty

"Nie wiem, co to poezja, nie wiem, po co i na co... Wiem, że czasami ludzie czytają wiersze i płaczą... „ – Władysław Broniewski.

Słowa te z powodzeniem mogą być inspiracją do "bawienia się" językiem i prób tworzenia własnych tekstów poetyckich. I choć poezja to raczej "dziedzina duszy", bo tam ma swój początek i koniec, to jednak i tutaj każdy może spróbować swoich sił…

Tak też postąpiły gimnazjalistki, które spróbowały się w II Szkolnym Konkursie Poetyckim pt. "Marzeniami świat wyklejam". Konkurs miał za zadanie rozbudzać w młodzieży zainteresowanie poezją i zachęcać do tworzenia własnych wierszy w myśl zasady, że dobre i wartościowe jest wszystko, co trafia do naszych serc.

A oto jak jury oceniło walory artystyczne prób poetyckich:

I miejsce – Gaja Pawiak (2AG) i Anna Chmaj (2BG)

II miejsce – Kornelia Wilk (1BG)

III miejsce – Sandra Ziemlińska (1BG)

Poniżej prezentujemy wszystkie nagrodzone prace, a naszym poetkom gratulujemy talentu.