2016/2017

Nietypowa sonda uliczna

W dniu 6 marca 2017 roku klasa 1A gimnazjum przeprowadziła sondę uliczną w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu.

Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z grup, pod okiem p. Katarzyny Bara-Bać, zadawała pytania napotkanym rodzicom. Niektórzy nie mogli odpowiedzieć na zadawane przez młodzież pytania, ponieważ spieszyli się do pracy, za to pozostali chętnie rozmawiali z naszymi uczniami. Dowiedzieliśmy się, że większość dzieci korzysta z internetu dość często, ale trafiały się przypadki, kiedy rodzice przyznawali, że ich małe pociechy w ogóle nie mają do niego dostępu.

Poza tym wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z korzyści, jak i z niebezpieczeństw czyhających w sieci i z tego powodu kontrolują treści przeglądane przez ich dzieci i rozmawiają z nimi na temat potencjalnych internetowych zagrożeń.

Sondę uważamy za bardzo udaną, a wszystkim rodzicom, którzy poświęcili nam swój cenny czas bardzo dziękujemy.